KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13062271
nr 1306 2271
Sven Strömberg
(1892-1971), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad -42. Olja på pannå, 41x32 cm
Sven Strömberg, svensk bildkonstnär född 1892 i Arboga, död 1971 i Motala.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 februari 2020
kl 18:49:18
10/2 17:11:15
Sven Strömberg
Läs mer om Sven Strömberg